Zespół budynków hotelowych wraz z usługami i garażem podziemnym

Lokalizacja

Ul. Brzezie Karkonoskie, Miłków

Inwestor

SPP KARKONOSZE SP. ZO.O.

Autorzy

Michał Olejnik, Beata Różycka- Deryło, Anna Matusiak, Sonia Domingos

Projekt

IV Q 2022 roku

Pow. użytkowa apartamentów

ok. 22 300 m²

Pow. użytkowa usług

ok. 2 605 m²

Ilość apartamentów hotelowych

494

Zespół hotelowy składający się z ośmiu budynków czterokondygnacyjnych oraz wolnostojących domków hotelowych znajduje się na terenie byłej Fabryki Papierni w Miłkowie w Gminie Podgórzyn.

Budynki hotelowe czterokondygnacyjne zaprojektowano jako prostopadłościenną bryłę z dachem symetrycznym oraz jako formy składające się z dwóch prostopadłościanów z symetrycznymi dachami stromymi. Strome połacie dachu, kryte płytami w kolorze grafitowym nadają charakterystyczny górski klimat całości założenia. Apartamenty w głównych obiektach hotelowych są zróżnicowane pod kątem ilości pokoi, a każdy apartament posiada swój własny taras z widokiem na pasma górskie Karkonoszy.

W obiektach hotelowych znajdują się restauracja, kawiarnia, punkt opieki nad dziećmi, strefa SPA i wellness: strefa basenowa wraz z obszerną strefą dla dzieci, baseny zewnętrzne wraz z jacuzzi oraz siłownia gabinety masażu i odnowy biologicznej, a także zaplecze konferencyjne. Na terenie znajduje się zbiornik wodny wraz z plażą oraz liczne ścieżki i place zabaw oraz boiska sportowe. Dodatkowo w historycznym, zrewitalizowanym budynku w centrum założenia znajduje się restauracja główna wraz z placem rekreacyjnym.

Cechą charakterystyczną wszystkich typów domków hotelowych jest pokrycie dachu i ścian bocznych dachówką ceramiczną, co wyróżnia obiekty pod kątem architektonicznym i zwraca swoją uwagę w otoczeniu w którym się znajdują.