Projekt zespołu czterech budynków hotelowych wraz z usługami oraz parkingiem podziemnym

Lokalizacja

ul. Ustronie Leśne, Międzyzdroje

Inwestor

PRZESMYCKIEGO 9 SP. Z O.O. B3 DEVELOPMENT SP.K

Autorzy

Michał Olejnik, Marcelina Szubert-Borowiec, Mateusz Muszyński

Projekt

I Q 2021 roku

Pow. całkowita kondygnacji naziemnych

9945,41 m²

Pow. użytkowa apartamentów

8172,56 m²

Pow. użytkowa lokali usługowych

260,14 m²

Ilość apartamentów hotelowych

215

Na terenie zaprojektowano zespół czterech budynków A, B, C i D, których realizację przewiduje się w dwóch etapach. Budynki A i B w etapie I oraz budynki C i D w etapie II.

Główne wejście do budynku zlokalizowano na wprost wjazdu na teren inwestycji. Zostało ono podkreślone poprzez pełne przeszklenie budynku w miejscu holu i recepcji. Zastosowano przeszklenie na drugą stronę budynku, który uwidacznia las sosnowy jako drugi plan. Pełni on istotną rolę jako kontekst otoczenia, w którym hotel został zaprojektowany i do którego budynek ma nawiązywać.
Po lewej stronie od głównego wejścia i holu recepcyjnego zaprojektowano część rekreacyjną: basen, salę fitness i sauny z zapleczem socjalnym i szatniami oraz punkt opieki nad dziećmi jako wydzielony lokal usługowy.

Na II Etap budowy składają się budynki C oraz D (część północna działki), w których główną funkcję pełnią apartamenty mieszkalne.
Całość założenia opiera się na układzie korytarzowym, w którym apartamenty usytuowano po obu stronach wewnętrznego korytarza. Część apartamentów z widokiem na las, natomiast druga część z widokiem na wnętrze założenia - las w dalszym planie.

Komunikacja pionowa w zespole budynków odbywać się będzie za pomocą czterech klatek schodowych z przyległymi windami.
W parkingu podziemnym usytuowano 189 miejsc postojowych. Oprócz funkcji parkingu, kondygnacja podziemna pełni rolę zaplecza technicznego

Wejścia do każdej z klatek schodowych oraz do lokali usługowych dostępne są bezpośrednio z poziomu terenu.